A na konci tunelu bylo… světlo XI.

Crowley a Azirafal

Fandom Dobrá znamení, Azirafal/Crowley

Výzva č. 11 Měsíc

XI.

Měsíc. Celý měsíc podstrkával Crowley ty kytky a už se skoro cítil jako květinář a ne démon na misi. I když ta květinová mise byla někdy skoro zábavnější a poutavější a vyžadovala až pekelnou důmyslnost. Protože přicházet na stále nové a nové způsoby, jak Azirafalovi věnovat květinu, byla skutečně výzva.

Vyjmenujme z Azirafalova pohledu ty nejzajímavější případy.

Sušená a vylisovaná bledule se z čista jasna objevila v knize, kterou anděl právě četl.

Žlutý narcis mu přinesla poměrně dosti překvapená kachna, když je s Crowleym v parku u sv. Jakuba jako pravidelně ládovali pečivem a starali se o to, aby pěkně ztloustly.

Za oknem se mu objevila fialka vymalovaná mrazem, třebaže teploty se držely nad nulou. Bohužel to dlouho nevydržela a sotva si jí Azirafal všiml, byla pryč. Možná to byla jen jeho přílišná představivost.

Kytici fialových irisů mu doručila až do domu zásilková služba, žádný vzkaz k ní nebyl připojen.

Jednou k němu přiběhl pes voříškovité rasy a v hubě třímal bílou gerberu. Bohužel byla oslintaná a sežvýkaná tak moc, že ji Azirafal odmítl z chodníku, kam ji před jeho nohama upustil, sebrat. Bylo mu to ale velmi líto.

K účtence v potravinách zřejmě od nynějška patřila i kytička sedmikrásek.

Jednou mu svazek konvalinek spadl přímo na hlavu. Ten ale raději zvedl (koneckonců žádné sliny tam nenašel) a nebyl si vůbec jistý, jestli to nebyla nějaká skrytá narážka ze Shora.

Na rohu za Azirafalovým obchodem rozdával kopretiny bezdomovec.

Šéfkuchař v jeho oblíbeném sushi baru mu do řasy umě zabalil pampelišku. Kupodivu to vůbec nechutnalo zle.

Na deštníku, který v rychlosti popadl, když musel vyrazit ven a pršelo, měl najednou vzor s maceškami.

V jedné restauraci si objednal zelený čaj a oni mu omylem přinesli v průhledné konvičce čaj kvetoucí jasmínový. Azirafal byl moc zdvořilý na to, aby je na jejich chybu upozornil, a když se čaj plně rozvil, objevil se vskutku nádherný, oranžový květ, kterému se prý říkalo „císařská lilie“.

Jeho osušky začaly vonět po levanduli.

Ubrousky u prostřeného stolu v Ritzu, kam s Crowleym občasně zavítali, zřejmě začal personál skládat do tvaru leknínu.

Jednou mu doručili balíček a v něm byla drobounká brož s drahokamy a perličkou uprostřed. Vypadala jako malinkatá orchidej. Azirafal neodolal a když si ji vyzkoušel, zjistil, že se mu přesně hodí do klopy.

Šel si opatřit nové kapesní hodinky a nejvíce mu padly do oka právě ty s květinovým vzorem.

Neznámé dítě mu na ulici podalo obrázek s „kytiškou“. Usmál se na něj a poděkoval. Ta holčička prožije moc šťastné dětství.

Plyšovou květinu si ani neuměl představit, přesto si k němu jednoho dne našla sama cestu, a když jí zmáčkl list, dokonce začala zpívat písničku Heaven for Everyone. Trochu ho to vyděsilo a raději už nikdy nic neuváženě nemačkal.

Zato kytice různobarevných květin z frézovaných hoblin jako by byla stvořená do zadní místnosti jeho obchodu, spolu s těmi ostatními, které jako zázrakem zůstávaly stále čerstvé a krásné (pozn.: a nepadal z nich žádný pil, to by Azirafal svým sbírkám nemohl udělat).

A tak to šlo dál. Vlastně už měsíc.

Bylo to všechno prostě hodně zvláštní a trochu magické. Až… hříšné, řeklo by se.

A jednou na to přišla řeč, když spolu ti dva (pozn.: ti DVA, o kterých tu celou dobu pindáme) spiklenecky seděli právě v té zmiňované místnosti a popíjeli nové likérové víno, které chtěl anděl vyzkoušet.

„Ty, Crowley,“ začal Azirafal zamyšleně, když se pohledem zatoulal k tomu nesourodému a přesto krásnému květinovému zátiší, „nedáváš mi ty květiny náhodou ty?“

Pozn.: Ano, milí čtenáři, máte zcela pravdu, náš anděl byl možná velmi inteligentní a dokázal sám vyluštit celá Skvělá a přesná proroctví Agnes Magorésové, třebaže to trvalo tak dlouho, že mu zcela vystydlo kakao, někdy však přesto nebyl z nejrychlejších ani nejbystřejších, zejména když šlo o ty prchlivé emoce, které byly zasvěcené lásce.

(Další kapitola)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s