A na konci tunelu bylo… světlo XII.

Azirafal a Crowley

Fandom Dobrá znamení, Azirafal/Crowley

Výzva č. 12 Nedorozumění

XII.

Tak a bylo to tady. V minulé části jsme se dozvěděli, že náš nedovtípivý anděl položil zcela Zásadní otázku. A Crowleymu se v té chvíli promítlo v hlavě to nepřeberné množství scénářů, ve které to mohlo vyústit.

V jedné z těch variant to totálně podělal, když všechno popřel. V jiné to celé vybouchlo, když přiznal barvu.

V další a v několika jiných případech na to vlítli přímo na tomhle stole nebo si to nalepení na polici s knihami rozdali v otevřeném obchodě nebo se (pozn.: a to pouze jednou) dostali doopravdy až do postele.

V jedné alternativě ho Azirafal nikdy nechtěl vidět a zazněla slova jako: „Ty odporný Satanáši, už se s tebou do skonání věků nechci setkat!“ a v jiném už ho nikdy nechtěl pustit („Nikdy tě nepustím!“ – což bylo mimochodem rovněž děsivé).

V dalším případě jím pohrdal („Jak by sis jen mohl myslet, že bych ti – TOBĚ – dovolil…“). V jiném se ho dokonce štítil („…se mně dotknout!“).

Dumal nad tím tolik nocí a přišel na tolik způsobu, jak pohořet ale třeba i ne (pozn.: začal o to na rozdíl od Pána Boha házel v kostky a došlo mu – jako tolika matematikům před ním, že šance jsou pade na pade), až mu bylo samotnému jeho samého líto.

Nakonec si řekl, že když přežil peklo a apokalypsu, ke které nakonec nedošlo, (pozn.: a to příšerné čtrnácté století) jistě dokáže přežít i následujících třicet vteřin.

A tak šel nakonec s kůží na trh a namísto protiotázky jako: „A co tě k t domněnce vede, anděli?“ řekl jen: „Ano.“

(Další kapitola)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s